Συμμετοχή της Αναπλ. Καθ. Όλγας Σολομώντος-Κουντούρη στο 42o Συνέδριο Συμβουλευτικής Ψυχολογίας του Οργανισμού International School of Psychology Association –ISPA

Μεταξύ 13 και 16 Ιουλίου 2021 διοργανώθηκε από το Πανεπιστήμιο Κύπρου το 42ο Συνέδριο Συμβουλευτικής Ψυχολογίας του Οργανισμού International School of Psychology Association –ISPA. Το συνέδριο ήταν υβριδικό, αρκετοί σύνεδροι το παρακολουθούσαν και λάμβαναν μέρος διαδικτυακά και άλλοι παρευρέθηκαν δια ζώσης.  Η Αναπληρώτρια Kαθηγήτρια Αναπτυξιακής Ψυχολογίας της Θεολογικής Σχολής, Δρ Όλγα Σολομώντος-Κουντούρη έλαβε μέρος παρουσιάζοντας  το θέμα ‘The cross national implementation of ViSC Program: The case of Cyprus’. Παρακολούθησε επίσης όλο το πρόγραμμα διά ζώσης.