Eπιτυχία των αποφοίτων της Θ.Σ.Ε.Κ. στις Εξετάσεις του Νέου Συστήματος Διορισμών στην Εκπαίδευση

H Θεολογική Σχολή Εκκλησίας Κύπρου συγχαίρει θερμά τους 4 αρίστους αποφοίτους της, οι οποίοι πέτυχαν υψηλή βαθμολογία στις γραπτές εξετάσεις του Νέου Συστήματος Διορισμών στην Εκπαίδευση που διεξήχθηκαν κατά τους μήνες Νοέμβριο και Δεκέμβριο 2019. Οι απόφοιτοι της Θ.Σ.Ε.Κ. που πέτυχαν στις εξετάσεις είναι oι:

π. Ιωάννης Σπανός

π. Ιωάννης Xατζημιχαήλ

κ. Μάριος Κασσιανίδης

π. Μάριος Ιωαννίδης

Η επιτυχία των 4 αποφοίτων της Θ.Σ.Ε.Κ. στις γραπτές εξετάσεις και η εξασφάλιση θέσης στον Κατάλογο Διορισίμων, που ανακοινώθηκε στις 31 Μαρτίου 2020, αποτελούν τρανή απόδειξη για το υψηλό επίπεδο σπουδών που παρέχει η Σχολή και ευχόμαστε να αποτελέσουν φάρο και ισχυρό κίνητρο και για τους υφιστάμενους φοιτητές.