Eπίσκεψη στο Πολυδύναμο Κέντρο Λευκωσίας ενόψει του Πάσχα

Tην Πέμπτη 18 Απριλίου 2024, φοιτητές και μέλη του προσωπικού της ΘΣΕΚ επισκέφθηκαν το Πολυδύναμο Κέντρο Λευκωσίας, όπου και έψαλαν Ύμνους της Μ. Εβδομάδας στους ηλικιωμένους που φιλοξενούνται εκεί κατά τις πρωινές ώρες, προσφέροντας μια πρόγευση των όσων ετοιμαζόμαστε να βιώσουμε με κατάνυξη σε λίγες μέρες. Στους ηλικιωμένους μοιράστηκαν, επίσης, 30 πασχαλινές χειροποίητες λαμπάδες, οι οποίες ετοιμάστηκαν ειδικά για την περίσταση από μέλη του Διοικητικού Προσωπικού της Σχολής.

Η ΘΣΕΚ εκφράζει θερμές ευχαριστίες σε όλους τους φοιτητές που συμμετείχαν στη δράση και πρωτίστως στους φοιτητές του Ομίλου Εκκλησιαστικής Μουσικής Παράδοσης της Σχολής: Παύλο Βερβέρη, Γιώργο Παπασάββα, Ιωσήφ Κυκκώτη, Μάμα Παπαχαραλάμπους και Κυριάκο Χαραλάμπους. Θερμές ευχαριστίες, επίσης, σε όλα τα μέλη του προσωπικού που συνέβαλαν στην ετοιμασία των λαμπάδων (Στέλλα Παναγιώτου, Άννα Χριστοδούλου, Λουίζα Μιχαήλ, Έλενα Ρωτή, Άρτεμη-Θεοφανώ Δανδουλάκη, Αλίνα Strungaru, Aντιγόνη Λοϊζίδου) και κυρίως στην Έλενα Λοΐζου και στον Μάριο Ασσιώτη που ανέλαβαν τον συντονισμό.