Eπίσκεψη Επισκόπων, Πρεσβυτέρων και λαϊκών στη ΘΣΕΚ στο πλαίσιο της ΙΒ´Συνάντησης Εκπροσώπων Εκκλησιαστικών Περιφερειών και Μονών

Tην Τρίτη, 22 Οκτωβρίου 2019, επισκέφθηκαν τη Θεολογική Σχολή Εκκλησίας Κύπρου Εκπρόσωποι Εκκλησιαστικών Περιφερειών και Μονών επί τη ευκαιρία της ΙΒ´ Συνάντησης Εκπροσώπων Εκκλησιαστικών Περιφερειών και Μονών που πραγματοποιήθηκε στην Ιερά Αρχιεπισκοπή Κύπρου. Η ξενάγηση στους χώρους της Σχολής αλλά και η ενημέρωση σχετικά με τα δύο προσφερόμενα Προγράμματα Σπουδών (Προπτυχιακό “Θεολογία, 4 έτη, Πτυχίο” και Μεταπτυχιακό “Eφαρμογές Ψυχολογίας και Συμβουλευτικής στην Κοινότητα, 2 έτη, Μάστερ”) έγινε από τον Διευθυντή της ΘΣΕΚ Πρωτ. Κυπριανό Κουντούρη.