Eκλογή Νέων Μελών ΔΕΠ στο γνωστικό αντικείμενο “Μεθοδολογία Έρευνας & Στατιστική στην Ψυχολογία”

Ολοκληρώθηκε την Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2020 στη Θ.Σ.Ε.Κ. η διαδικασία εκλογής δύο νέων μελών ΔΕΠ για την προκηρυχθείσα θέση “Μεθοδολογία Έρευνας και Στατιστική στην Ψυχολογία”. Στη βαθμίδα του Λέκτορα εξελέγη ομόφωνα o Δρ Κωνσταντίνος Τσαγκαρίδης. Το εκλεκτορικό σώμα αποφάσισε να προτείνει θέση Λέκτορα (με μερική απασχόληση 3/5) στη “Μεθοδολογία Έρευνας και τη Στατιστική”  και στη Δρα Ιουλία Τελεβάντου.

Η Ειδική Επιτροπή που συστάθηκε για την εκλογή ήταν πενταμελής και αποτελείτο από δύο εξωτερικούς και τρεις εσωτερικούς αξιολογητές. Εξωτερικοί αξιολογητές ήταν ο κ. Αναστάσιος Σταλίκας (Καθηγητής Μεθοδολογίας Έρευνας στην Κλινική Ψυχολογία, Πάντειο Πανεπιστήμιο) και η κ. Καλυψώ Ιορδάνου (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ψυχολογίας, Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus). Εσωτερικοί αξιολογητές ήταν η κ. Όλγα Σολομώντος-Κουντούρη (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ψυχολογίας στη Θ.Σ.Ε.Κ και Πρόεδρος του εκλεκτορικού σώματος), ο Αρχιμ. Γρηγόριος Ιωαννίδης (Eπίκουρος Καθηγητής Λειτουργικής στη Θ.Σ.Ε.Κ. και Ακαδημαϊκός Υπεύθυνος του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών Θεολογίας) και η κ. Μαρία Σακελλαρίου (Ακαδημαϊκός Συνεργάτης Θ.Σ.Ε.Κ και Καθηγήτρια στο Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων).