14η Διαδικτυακή Συνάντηση Αγάπης – Δημοτικό Σχολείο Λυκαβηττού (Κύκλος Β΄) και Πολυδύναμο Κέντρο Λευκωσίας

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2021 το πρωί η 14η Διαδικτυακή Συνάντηση Αγάπης με το Πολυδύναμο Κέντρο Λευκωσίας και το Δημοτικό Σχολείο Λυκαβηττού (Κύκλος Β΄). Οι μαθητές του Δημοτικού Λυκαβηττού (Κύκλος Β΄) τραγούδησαν στους φιλοξενούμενους του Πολυδύναμου χριστουγεννιάτικα τραγούδια συνοδεία κρουστών οργάνων και τους παρουσίασαν δείγμα από τα πήλινα στολίδια που ετοίμασαν γι’  αυτούς υπό την καθοδήγηση της δασκάλας τέχνης κ. Έφης Πηλαβά. Από το Πολυδύναμο Κέντρο τον λόγο πήραν ο κ. Ανδρέας, η κ. Παρασκευούλα και η κ. Ειρήνη, για να μοιραστούν με τους μαθητές εμπειρίες από τα παιδικά τους χρόνια και από τα Χριστούγεννα. Έστειλαν, επίσης, τις χριστουγεννιάτικες ευχές τους και ευχήθηκαν σύντομα να μπορέσουν να τους γνωρίσουν και από κοντά. Όπως χαρακτηριστικά είπε ο κ. Ανδρέας «να φύει επιτέλους τουν το κακό τζαι να ελευθερωθούμεν».

Αυτή ήταν η τελευταία Διαδικτυακή Συνάντηση Αγάπης με το Πολυδύναμο Κέντρο Λευκωσίας. Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά όλο το προσωπικό για την θέρμη με την οποία αγκάλιασαν το Πρόγραμμα και για την άψογη συνεργασία μας. Θερμότατες ευχαριστίες και στο Δημοτικό Λυκαβηττού (Κύκλος Β΄) – στη Διευθύντρια κ. Βενετία Αγρότη, στην κ. Έφη Πηλαβά και στους υπέροχους μαθητές τόσο για τα τραγούδια όσο και για τα στολίδια που ετοίμασαν για τους παππούδες και τις γιαγιάδες που φιλοξενούνται στο Πολυδύναμο Κέντρο Λευκωσίας. Είμαστε σίγουροι ότι τα εξατομικευμένα στολίδια, στα οποία οι μαθητές χάραξαν τα ονόματα των φιλοξενούμενων του Κέντρου, θα πάρουν μια ιδιαίτερη θέση στις καρδιές τους, ακριβώς διότι φιλοτεχνήθηκαν με περισσή και ανιδιοτελή αγάπη ειδικά και μόνο γι’ αυτούς.