Συμμετοχή του Λέκτορα Ιωάννη Μπέκου στην Hμερίδα “Nέοι και ψηφιακά κοινωνικά δίκτυα (fecebook, twitter, instagram)”

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2020, στην αίθουσα πολλαπλής χρήσης του Λυκείου Ιδαλίου Ημερίδα με θέμα “Nέοι και ψηφιακά κοινωνικά δίκτυα (fecebook, twitter, instagram)”. Εισηγητής στην εκδήλωση, η οποία διοργανώθηκε από την Ιερά Μητρόπολη Τριμυθούντος και το Λύκειο Ιδαλίου, ήταν ο κ. Ιωάννης Μπέκος, Λέκτορας Χριστιανικής Ηθικής στη Θεολογική Σχολή Εκκλησίας Κύπρου. Στην Ημερίδα συμμετείχαν τα Σχολεία Μέσης Εκπαίδευσης της Μητροπολιτικής Περιφέρειας Τριμυθούντος, Γυμνάσιο και Λύκειο Λευκάρων, Γυμνάσιο Αθηένου, Γυμνάσιο Πέρα Χωρίου και Νήσου, Ιδιωτική Σχολή Φόρουμ, Λύκειο Ιδαλίου και το Περιφερειακό Γυμνάσιο Αγίας Βαρβάρας.  Μετά το πέρας της ομιλίας του κ. Μπέκου οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να λάβουν μέρος σε βιωματικά εργαστήρια αλλά και να θέσουν ερωτήσεις στον εισηγητή επί διαφόρων θεμάτων που αφορούν τα ψηφιακά κοινωνικά δίκτυα.