Συμμετοχή της Θ.Σ.Ε.Κ. στους εορτασμούς για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821

Η ΘΣΕΚ συμμετείχε και φέτος στις εκδηλώσεις για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου. Την Παρασκευή το πρωί μέλη του προσωπικού, το Άγημα και άλλοι φοιτητές της Σχολής, αφού παρακολούθησαν τη Δοξολογία που τελέσθηκε στον νέο Καθεδρικό Ναό Απόστολου Βαρνάβα, κατευθύνθηκαν σύσσωμοι στον χώρο έναρξης της παρέλασης. Αυτή ήταν η πρώτη φορά που η Θεολογική Σχολή εκπροσωπήθηκε στην παρέλαση και με φοιτητές από το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών “Eφαρμογές Ψυχολογίας και Συμβουλευτικής στην Κοινότητα”. Το Λάβαρο με τη σφραγίδα της Σχολής, στην οποία απεικονίζεται η Αγία Τριάδα και αναγράφεται με χρυσά γράμματα το έτος ίδρυσης της ΘΣΕΚ (2015), κρατούσε ο Μάριος Ασσιώτης, Πρόεδρος της Φοιτητικής Ένωσης, ενώ την ελληνική, την κυπριακή και τη βυζαντινή σημαία οι Μάρκος Αβραάμ, Γιώργος Μυλωνάς και Γιώργος Καλλονάς αντιστοίχως.