Συμμετοχή της Θ.Σ.Ε.Κ στις εκδηλώσεις της 25ης Μαρτίου

Η ΘΣΕΚ συμμετείχε και φέτος στις εκδηλώσεις για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου. Το Σάββατο το πρωί μέλη του προσωπικού, το Άγημα και άλλοι φοιτητές της Σχολής, αφού παρακολούθησαν τη Δοξολογία που τελέσθηκε στον νέο Καθεδρικό Ναό Απόστολου Βαρνάβα, κατευθύνθηκαν σύσσωμοι στον χώρο έναρξης της παρέλασης. Φέτος η Θεολογική Σχολή εκπροσωπήθηκε στην παρέλαση με 31 φοιτητές. Το Λάβαρο της Σχολής στο οποίο απεικονίζεται η Αγία Τριάδα κρατούσε ο τεταρτοετής φοιτητής του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών Μάρκος Αβραάμ. Την ελληνική, την κυπριακή και τη βυζαντινή σημαία κρατούσαν οι Γιώργος Καλλονάς (4ετής φοιτητής του ΠΠΣ), Δημήτρης Ιακωβίδης (2ετής φοιτητής του ΠΠΣ) και Δημήτρης Αντωνίου (3ετής φοιτητής του ΠΠΣ) αντίστοιχα.