Συμμετοχή της ΘΣΕΚ στις εκδηλώσεις για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Η ΘΣΕΚ συμμετείχε και φέτος στις εκδηλώσεις για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου. Τη Δευτέρα το πρωί μέλη του προσωπικού, το Άγημα και άλλοι φοιτητές της Σχολής, αφού παρακολούθησαν τη Δοξολογία που τελέσθηκε στον Ιερό Ναό Παναγίας Φανερωμένης, κατευθύνθηκαν σύσσωμοι στον χώρο έναρξης της παρέλασης. Φέτος η Θεολογική Σχολή εκπροσωπήθηκε στην παρέλαση με 26 φοιτητές. Το Λάβαρο της Σχολής, στο οποίο απεικονίζεται η Αγία Τριάδα, κρατούσε ο τεταρτοετής φοιτητής του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών Θεολογίας Ροδόθεος Κουλουντή. Την ελληνική, την κυπριακή και τη βυζαντινή σημαία κρατούσαν οι Νικόλαος Κλάδης (3ετής φοιτητής του ΠΠΣ), Δημήτρης Ιακωβίδης (3ετής φοιτητής του ΠΠΣ) και Κωνσταντίνος Ηρακλέους (3ετής φοιτητής του ΠΠΣ) αντίστοιχα.