Συμμετοχή της Αναπλ. Καθ. Όλγας Σολομώντος-Κουντούρη στο 20ο Συνέδριο του Συνδέσμου European Association of Developmental Psychology

Το φετινό, 20ο συνέδριο του οργανισμού EADP, για την Αναπτυξιακή Ψυχολογία έγινε διαδικτυακά τρεις συνεχόμενες Παρασκευές του Σεπτεμβρίου 2021 σε τρία διαφορετικά Πανεπιστήμια της Ευρώπης: University of Applied Sciences Upper Austria (1/9/2021), The Polish Association of Human Development Psychology Poland (10/9/2021) και University of Savanger, Norway (17/9/2021).

Η Δρ Όλγα Σολομώντος-Κουντούρη παρουσίασε  την 3η Σεπτεμβρίου 2021 εργασία της με θέμα “Empowering Learning Models in Prison ELMIP: A program motivates identity transition in inmates”, στο πλαίσιο συνεδρίας με γενικό θέμα -Κοινονικοσυναισθηματική ανάπτυξη – της οποίας και προέδρευε.