Συμμετοχή στην Hμερίδα: “Εφηβεία: ένα όμορφο αλλά όχι εύκολο ταξίδι προς την ενηλικίωση”

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019, στην Ιδιωτική Ελληνική Σχολή Φόρουμ Ημερίδα με θέμα “Εφηβεία: ένα όμορφο αλλά όχι εύκολο ταξίδι προς την ενηλικίωση”. Εισηγήτρια στην εκδήλωση, η οποία διοργανώθηκε από την Ιερά Μητρόπολη Τριμυθούντος και την Ιδιωτική Ελληνική Σχολή Φόρουμ, ήταν η κ. Όλγα Σολομώντος-Koυντούρη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Αναπτυξιακής Ψυχολογίας στη Θεολογική Εκκλησίας Κύπρου. Στην Ημερίδα συμμετείχαν τα Σχολεία Μέσης Εκπαίδευσης της Μητροπολιτικής Περιφέρειας Τριμυθούντος και μετά το πέρας της ομιλίας της κ. Σολομώντος οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να λάβουν μέρος σε βιωματικά εργαστήρια αλλά και να θέσουν ερωτήσεις στην εισηγήτρια επί διαφόρων θεμάτων που αφορούν την εφηβεία.