Συγχαρητήρια στους αποφοίτους της Θ.Σ.Ε.Κ. που έχουν εγγραφεί σε Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών

Η Θεολογική Σχολή Εκκλησίας Κύπρου εκφράζει τα θερμά της συγχαρητήρια στους αποφοίτους της (Αποφοίτηση 2020) κ. Ιάκωβο Μπάγκο, κ. Μιλτιάδη Νικολάου, κ. Ελένη Νικολάου, κ. Χρυστάλλα Παράσχου και κ. Αναστάση Πατσιά οι οποίοι έχουν γίνει δεκτοί σε Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών και συνεχίζουν απρόσκοπτα τις σπουδές τους.  Και οι πέντε απόφοιτοι ολοκλήρωσαν με επιτυχία το Προπτυχιακό Πρόγραμμα Θεολογίας της Θ.Σ.Ε.Κ. τον περασμένο Ιούνιο.

κ. Iάκωβος Μπάγκο:
Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών “Θεολογία”,
Σχολή Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών, Τμήμα Θεολογίας, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

κ. Μιλτιάδης Νικολάου:
Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών: “Ορθόδοξη Θεολογία και Χριστιανικός Πολιτισμός”
Τμήμα Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης.
Τομέας: Βιβλικές Σπουδές με ειδίκευση στην Παλαιά Διαθήκη

κ. Ελένη Νικολάου:
Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών “Εφαρμογές Ψυχολογίας και Συμβουλευτικής στην Κοινότητα”,

κ. Χρυστάλλα Παράσχου:

κ. Αναστάσης Πατσιάς:
Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών “Ελληνικές Σπουδές”,
Σχολή Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών, Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου.

Συγχαίρουμε επίσης τους αποφοίτους (Αποφοίτηση 2019) κ. Μάριο Κασσιανίδη και π. Ιωάννη Σπανό, οι οποίοι έχουν γίνει δεκτοί σε Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών και συνεχίζουν απρόσκοπτα τις σπουδές τους για δεύτερη χρονιά. Και οι δύο απόφοιτοι ολοκλήρωσαν με επιτυχία το Προπτυχιακό Πρόγραμμα Θεολογίας της Θ.Σ.Ε.Κ. τον Ιούνιο 2019.

κ. Μάριος Κασσιανίδης:
Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών “Θεολογικές Σπουδές”,
Σχολή Κοινωνικών Επιστημών, Τεχνών και  Ανθρωπιστικών Σπουδών, Τμήμα Θεολογικών Σπουδών , Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου.

π. Ιωάννης Σπανός:
Θεολογική Σχολή Εκκλησίας Κύπρου

Ευχόμαστε και στους επτά αποφοίτους μας κάθε πρόοδο και μια εποικοδομητική ακαδημαϊκή χρονιά.