Πολιτιστικά μεσημέρια στη Θ.Σ.Ε.Κ.

Στο πλαίσιο αναβάθμισης των δραστηριοτήτων και της προσφοράς της η Θεολογική Σχολή Εκκλησίας Κύπρου αποφάσισε κατά το νέο ακαδημαϊκό έτος 2018/2019 να υιοθετήσει τον καινοτόμο θεσμό «Πολιτιστικό Μεσημέρι», ο οποίος θα περιλαμβάνει την προβολή ντοκυμαντέρ και κινηματογραφικών ταινιών, καθώς και τη διοργάνωση ομιλιών.Tο «Πολιτιστικό Μεσημέρι» στοχεύει να εμπλουτίζει την εμπειρία των φοιτητών με πρόσθετες γνώσεις και δεξιότητες, που θα είναι ιδιαίτερα χρήσιμες για μια συγκροτημένη και πολύπλευρη ανάπτυξη. Όλες οι δραστηριότητες θα πραγματοποιούνται μεταξύ των ωρών 13:30 και 14:45 στην υπερσύγχρονη αίθουσα προβολών που διαθέτει η Σχολή, στο κτήριο επί της Οδού Πατριάρχου Γρηγορίου 23 (παλαιά Σχολή Παλλαρή). Κατά το Χειμερινό Εξάμηνο 2018/2019 έχουν προγραμματιστεί τέσσερις προβολές για τις 24 Σεπτεμβρίου, 8 Οκτωβρίου, 31 Οκτωβρίου, 14 Νοεμβρίου. Οι προβολές θα συνοδεύονται από αντίστοιχα «Εργαστήρια Λόγου», με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων και τον διάλογο. Ενημέρωση για τη θεματική των προβολών θα αποστέλλεται εν καιρώ.