Παρουσίαση του Ιδρύματος Χρίστου Στέλιου Ιωάννου

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020 στην Αίθουσα Προβολών Α´ της Θεολογικής Σχολής Εκκλησίας Κύπρου το Τρίτο Πολιτιστικό Μεσημέρι για το ακαδημαϊκό έτος 2019/2020. Ομιλητής ήταν ο κ. Ανδρέας Θεοδώρου, Διευθυντής του Ιδρύματος Χρίστου Στέλιου Ιωάννου, ο οποίος παρουσίασε την αποστολή, το όραμα, τις δράσεις και τα ποικίλα προγράμματα του Ιδρύματος. Μετά το πέρας της παρουσίασης ακολούθησε συζήτηση και ο κ. Θεοδώρου απάντησε σε ερωτήσεις των φοιτητών και του προσωπικού της Θ.Σ.Ε.Κ.

Η παρουσίαση στόχο είχε να φέρει τους φοιτητές της Θεολογικής Σχολής σε μια πρώτη επαφή με το Ίδρυμα Χρίστου Στέλιου Ιωάννου και να προλειάνει το έδαφος για την επικείμενη επίσκεψη των φοιτητών και του προσωπικού της Θ.Σ.Ε.Κ. στο Ίδρυμα στις 20 Μαρτίου.

Τόσο η παρουσίαση όσο και η προγραμματισμένη επίσκεψη στο Ίδρυμα  γίνονται στο πλαίσιο του Μνημονίου Συνεργασίας που υπογράφτηκε μεταξύ του Ιδρύματος Χρίστου Στέλιου Ιωάννου και της Θ.Σ.Ε.Κ. στις 15 Ιανουαρίου 2020.