Κοινό αποχαιρετιστήριο γεύμα στη Θ.Σ.Ε.Κ. για φοιτητές και προσωπικό

Επί τη ευκαιρία του τέλους της εξεταστικής περιόδου και, κατ᾽ επέκταση, της επιτυχούς ολοκλήρωσης του ακαδημαϊκού έτους 2020-2021, η Θεολογική Σχολή Εκκλησίας Κύπρου προσέφερε την Τρίτη 8 Ιουνίου το μεσημέρι γεύμα σε όλους τους φοιτητές και τα μέλη του προσωπικού της. Στη σύναξη, που έλαβε χώρα στον προαύλιο χώρο της Σχολής τηρουμένων όλων απαιτούμενων μέτρων,  φοιτητές, ακαδημαϊκό και διοικητικό προσωπικό είχαν την ευκαιρία να συμφάγουν και να συνομιλήσουν αλλά και να γιορτάσουν από κοινού και διά ζώσης το πέρας μιας ιδιαίτερα δύσκολης ακαδημαϊκής χρονιάς ένεκα της πολύμηνης πανδημίας και των αυστηρών περιοριστικών μέτρων που ήταν μέχρι πρόσφατα σε ισχύ. Η αποχαιρετιστήρια σύναξη επενδύθηκε μουσικά με διάφορα παραδοσιακά και νησιώτικα τραγούδια που τραγούδησαν φοιτητές και προσωπικό. Στο πλαίσιο της συνάντησης προσφέρθηκαν, επίσης, αναμνηστικά δώρα στις δύο φοιτήτριες Εrasmus από το Πανεπιστήμιο Αθηνών, τη Μαρία-Eλένη Μπίμπιζα και τη Χρυσούλα Σαλωμίδου, που είχε φιλοξενήσει η Σχολή κατά το εαρινό εξάμηνο. Κληρώθηκε, τέλος, ένα δώρο για τους φοιτητές αξίας 100 ευρώ, το οποίο κέρδισε η μεταπτυχιακή φοιτήτρια Ελένη Νικολάου.

Η Θ.Σ.Ε.Κ. ευχαριστεί όλο το προσωπικό και τους φοιτητές της για την παρουσία τους στην αποχαιρετιστήρια σύναξη και εύχεται σε όλους ένα όμορφο, δημιουργικό και ξεκούραστο καλοκαίρι.