Επίσκεψη στο Πολυδύναμο Κέντρο Λευκωσίας

Φοιτητές και μέλη του Ακαδημαϊκού Προσωπικού της ΘΣΕΚ επισκέφθηκαν τη Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου, το Πολυδύναμο Κέντρο Λευκωσίας, όπου και τραγούδησαν συνοδεία βιολιού και πιάνου διάφορα γνωστά παραδοσιακά τραγούδια στα άτομα τρίτης ηλικίας που φιλοξενεί το Κέντρο. Για την προετοιμασία των τραγουδιών εργάστηκαν οι πρωτοετείς φοιτητές Νικόλαος Πετρίδης, Ραφαήλ Χατζημιχαήλ, Κυριακή Κούτσιου και Γιώργος Καλλονάς. Την επιλογή των τραγουδιών και την προετοιμασία ανέλαβε με μεγάλη προθυμία και μεράκι ο Γιώργος Καλλονάς, ο οποίος είναι πτυχιούχος μουσικός. Τους τέσσερις πρωτοετείς φοιτητές συνόδευσαν στο τραγούδι και αρκετοί άλλοι φοιτητές και προσωπικό της Σχολής, αλλά και όλοι, όσοι ήταν παρόντες.

Θερμές ευχαριστίες στο προσωπικό του Πολυδύναμου Κέντρου Λευκωσίας για τη φιλοξενία.