Επίσκεψη προσωπικού και φοιτητών της Θ.Σ.Ε.Κ. στον Αρχιεπίσκοπο Κύπρου κ. Χρυσόστομο για τα Κάλαντα των Χριστουγέννων

Την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου το μεσημέρι σύσσωμη η κοινότητα της Θ.Σ.Ε.Κ. επισκέφθηκε τον Μακαριώτατο Αρχιεπίσκοπο Κύπρου κ. Χρυσόστομο στο γραφείο του για τα Χριστουγεννιάτικα Κάλαντα. Μεταξύ άλλων φοιτητές και προσωπικό έψαλαν το Απολυτίκιο των Χριστουγέννων και τραγούδησαν συνοδεία βιολιού τα Κυπριακά Κάλαντα και τα Κάλαντα της Χίου. Την ετοιμασία των ψαλμών και των χριστουγεννιάτικων καλάντων ανέλαβαν οι τριτοετείς φοιτητές Μάρκος Αβραάμ και Γιώργος Καλλονάς αντιστοίχως. Αφού ευχαρίστησε τους φοιτητές, ο Μακαριώτατος ευχήθηκε σε όλους το βρέφος της Βηθλεέμ, το οποίο γεννιέται, σταυρώνεται, ενταφιάζεται και ανίσταται καθημερινώς να γεννιέται και να είναι ελεύθερο στις καρδιές όλων κάθε μέρα και όχι μόνο τα Χριστούγεννα, καθώς μόνο τότε είναι δυνατόν να αισθάνεται κανείς πλήρης και ευτυχής. Με τη σειρά του ο Διευθυντής της Θ.Σ.Ε.Κ. Πρωτ. Κυπριανός Κουντούρης ευχαρίστησε τον Μακαριώτατο για την αδιάλειπτη φροντίδα και τη μέριμνά του για τη Σχολή, και του ευχήθηκε εκ μέρους όλων μακροημέρευση και πολλά έτη.