Δεύτερη Κοινοτική ενημέρωση για το πρόγραμμα EMLIP

Στις 4 Οκτωβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η πρώτη κοινοτική εκδήλωση για το ευρωπαϊκό πρόγραμμα ELMIP. Ομιλητές της εκδήλωσης ήταν ο κ. Μάριος Βρυωνίδης, καθηγητής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου και επιστημονικός διευθυντής του έργου και η Δρ. Όλγα Σολομώντος-Κουντούρη, αναπληρώτρια καθηγήτρια Αναπτυξιακής Ψυχολογίας στη Θεολογική Σχολή της Εκκλησίας της Κύπρου και επιστημονικός συνεργάτης στο έργο. Η οποία παρουσίασε το προφίλ των κρατουμένων που έλαβαν μέρος στην έρευνα και στο πρόγραμμα. Στην εκδήλωση συμμετείχαν φοιτητές του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου και της Θεολογικής Σχολής της Εκκλησίας της Κύπρου, εκπρόσωποι του Συμβουλίου Φυλακών και άτομα που ενδιαφέρονται να μάθουν περισσότερα για το πρόγραμμα.