Eπίσκεψη της κ. Χρύσης Χατζηχρίστου (Καθηγήτριας Ψυχολογίας, ΕΚΠΑ) στη Θ.Σ.Ε.Κ.

Η κ. Χρύση Χατζηχρίστου, Πρόεδρος του Τμήματος Ψυχολογίας και Καθηγήτρια Σχολικής Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, επισκέφθηκε τη Θ.Σ.Ε.Κ. στις 31 Ιανουαρίου και 1 Φεβρουαρίου 2020. Η  κ. Χατζηχρίστου ήταν προσκεκλημένη για να διδάξει εισαγωγικές δεξιότητες πρακτικής άσκησης στους φοιτητές του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών «Εφαρμογές Ψυχολογίας και Συμβουλευτικής στην Κοινότητα». Στο πλαίσιο της επίσκεψής της συνεργάστηκε, επίσης, με τον π. Κυπριανό Κουντούρη, Διευθυντή της Θ.Σ.Ε.Κ., τον π. Γρηγόριο Ιωαννίδη, Ακαδημαϊκό Υπεύθυνο του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών, και την κ. Όλγα Σολομώντος Κουντούρη, Ακαδημαϊκή Υπεύθυνη του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών, για την ετοιμασία διήμερου συνεδρίου σχετικά με την εκπαίδευση και την κατάρτιση ομαδαρχών εκκλησιαστικών κατασκηνώσεων.